Džefs Stenlijs  //  In Memoriam

Tava dzīve nepieder tev

Džefs Stenlijs piedzima ASV, Ņūmeksikā 1977. gada 3. jūnijā. Piecu gadu vecumā Džefs sāka spēlēt futbolu, un viņa vārtsarga talants bija manāms jau bērnībā. Viņš bija vārtsargs savas skolas un augstskolas futbola komandās, un vēlāk arī pieaugušo amatieru komandās.

Džefs Stenlijs piedzima ASV, Ņūmeksikā 1977. gada 3. jūnijā. Piecu gadu vecumā Džefs sāka spēlēt futbolu, un viņa vārtsarga talants bija manāms jau bērnībā. Viņš bija vārtsargs savas skolas un augstskolas futbola komandās, un vēlāk arī pieaugušo amatieru komandās.

Studiju laikā Samfordas Universitātē Džefs kļuva dedzīgs savā ticībā un vēlējās dalīties ar citiem tajā, ko saņēmis no Jēzus.”Džefs bija nelokāms savā ticības pārliecībā un citus cilvēkus redzēja Jēzus acīm. Viņā bija dziļa līdzjūtība pret cilvēkiem un vēlme dalīties Kristus mīlestībā. Jau no mazām dienām viņš bija prieka pilns un spēja iedrošināt citus. Viņš bija kā gaismas stars, kas izdzenā tumsu un palīdz cilvēkiem justies labāk, “tā savu dēlu raksturo Džefa mamma Vikija.

2006. gada maijā Džefs kopā ar sievu Vendiju un sporta kustības Athletes in Action darbiniekiem devās misijas braucienā uz Indiju, lai mācītu Indijas studentiem futbola prasmes un dalītos ar tiem Kristus mīlestībā. “Džefs bija uztraucies, jo viņam vienmēr patika visu darīt nevainojami. Pirms braukšanas uz Indiju viņš nekad iepriekš savā dzīvē nebija darbojies kā futbola treneris, tomēr viņam tas izdevās lieliski,” atceras Vendija. Viņa atzīst, ka misijas braucienam bija liela ietekme abu dzīvēs, un pēc atgriešanās Džefs turpināja sarakstīties ar dažiem Indijas studentiem. Bet, lūgšanās meklējot Dieva gribu savām dzīvēm, viņi abi saprata, ka pilna laika misionāru darbs nav viņu aicinājums. “Mēs izvēlējāmies nest Kristus gaismu cilvēkiem tajā vietā, kur bijām, mūsu visparastākajā ikdienas dzīvē,” saka Vendija.

2008. gada februārī Džefs, braucot ar sniega dēli, guva smadzeņu traumu. Viņa veselības stāvoklis strauji pasliktinājās, un 2008. gada 25. septembrī Džefa Stenlija šīs zemes dzīve beidzās. Tomēr mēs zinām, ka viņa dzīve mūžībā kopā ar savu Glābēju un Kungu Jēzu turpināsies.

Džefa ģimene pateicībā Debesu Tēvam par viņa dzīvi turpina atbalstīt kalpošanu sportā dažādās pasaules valstīs, lai Evaņģēlija vēsts par mūžīgo uzvaru un mūžīgo dzīvi Jēzū Kristū būtu zināma visiem līdz pat pasaules galam. Arī šis Jaunās Derības sporta izdevums latviešu valodā tapis ar Džefa Stenlija piemiņas fonda atbalstu.

Neviens no mums nedzīvo sev pašam un neviens nemirst sev pašam, jo, ja dzīvojam, mēs dzīvojam Kungam, un, ja mirstam,mēs mirstam Kungam. Tātad — vai nu dzīvojam, vai mirstam, mēs piederam Kungam.

Foto no personīgā arhīva